לגדר או לא לגדר? זאת השאלה

דברו איתנו

התקופה האחרונה לימדה אותנו דבר אחד: הבלתי צפוי הוא הדבר היחיד שאפשר לסמוך עליו. מה עושים? מתגוננים! הפלטפורמה של אוקורה מאפשרת לכל עסק קטן כגדול, לגבש אסטרטגית שערי מט"ח בצורה קלה ומופשטת ובכך להגן על כל תנודה אפשרית בשערי המטבע.

בשבועות האחרונים השקל איבד מערכו. לכאורה, סיבה למסיבה ליצואנים ותקופת אבלות ליבואנים. יחד עם זאת, התבוננות מעמיקה יותר, תוכיח שהלכה למעשה במהלך ה-15 השנים האחרונות, לשמחת היבואנים השקל דווקא היה לאחד מהמטבעות החזקים ביותר אל מול הדולר. מי זוכר שפעם שער הדולר היה קרוב ל-5 שקלים? או לחילופין, עד לפני כמה חודשים, היו  שציפו שהדולר יירד לפחות מ-3 שקלים לדולר. לכן, לא לחינם יודע כל מי שמשתמש במטבע כי הדבר המאפיין ביותר את שוק המט"ח הוא התנודתיות וקשה עד בלתי אפשרי לחזות במדויק מה צופן לנו העתיד.

די בלהסתכל מה עבר על העולם בשנים האחרונות כדי להבין כמה אנחנו חשופים לסיכונים עולמיים בלתי צפויים: מגפה שאיש לא חזה, מלחמה שלא נגמרת במזרח אירופה, שינויים טקטוניים  בשיעורי הריבית אל מול אינפלציה מטפסת וכן, גם אי הסכמות פוליטיות בישראל. לכל אלה השפעה ישירה על השקל אל מול שערי המטבע הזרים.

לכן, אין זה פלא שיותר ויותר בעלי עסקים: יבואנים ויצואנים, אנשי תיירות ומסחר, בעלי עסקים קטנים וגדולים, מבינים שחובה עליהם לעשות דבר אחד: להתנהל באחראיות פיננסית ולהגן על הרווחים שלהם באמצעות  "קניית" הגנה כנגד ירידת או עליית ערך של מטבע באמצעות קיבוע שער החליפין. במילה אחת: לגדר. ולא, אין הכוונה לקבל סיוע מהשכן בגינון החצר, מדובר על מהלך פיננסי מתוכנן במסגרתו יצואן או יבואן קונים חוזה  עתידי  על שער מטבע זר, כך שהם מפחיתים את התלות שלהם בתנודות שערי המטבע.

כולם צריכים לגדר. אפילו המדינה מגדרת. הבעיה הגדולה היא שרוב המשקיעים מתייחסים בזלזול לתנודתיות הנובעת מטווח הקצר או הבינוני, בעוד המציאות הפוכה לגמרי. דווקא מרבית בעלי העסקים-אלו אשר קונים או מוכרים את סחורותיהם בחו"ל , אלו שמשלמים משכורות לעובדים זרים, או אלה שעסקיהם מבוססי תיירות ואפילו בעלי חנויות מקוונות קטנות אשר מוכרים את תוצריהם לכל מקום בעולם, מושפעים דווקא מאותם שינויים מהירים בשער המטבע. שלא לדבר  על חברות שמרכז פעילותן בארצות זרות (ישראל היא המדינה השלישית בעולם, באופן אבסולוטי בהנפקות בנאסד"ק ,אחרי ארה"ב וסין), רובן מתחום הייטק). לכל אלה חשיבות רבה בצמצום התנודתיות דווקא בטווח הקצר/בינוני.

יש המון אסטרטגיות לגידור-  "חסר",  "ספוט", "עסקת פורוורד" ועוד לא מעט מושגים מפוצצים כמו נגזרות וביטחונות, שחלקם מסובכות ונועדו לשועלי שוק ההון ובכל מקרה, גם אם נלמד אותם, רובנו נתקשה לקחת את הסיכון ולממש אותם שמדובר בכספים שלנו. בנוסף, מנהלים רבים נרתעים  ותופסים את ההתעסקות עצמה בשוק המט"ח כהימור המבוסס על ספקולציות.

 כאן okoora נכנסים לתמונה- ובעיקר עוזרים לכם לפשט אותה.

הפלטפורמה היחודית שלנו, המבוססת על בינה מלאכותית, מאפשר לכל בעל עסק, קטן וגדול לנעול שערי חליפין ולנהל את העסקאות הפיננסיות באופן אוטומטי, יעיל, מהיר והכי חשוב חכם: העובדה שהמערכת שלנו היא היחידה בעולם המבוססת על בינה מלאכותית, מאפשרת לכל אחד ואחת לקבל מידע אמין ומדויק על מגמות בשוק המט"ח, להבין סיכונים והזדמנויות ולגבש אסטרטגיות אשר יגנו עליהם בזמן אמת.

בנוסף, פלטפורמת הניהול שלנו מאפשרת לשלוח ולקבל תשלומים ברחבי העולם ביותר מ-100 מטבעות שונים כך שהמשתמשים יכולים לבצע את כל עסקות התשלום ולשלוח תשלומים במהירות, בפשטות ובלחיצת כפתור אחת. כל זה בתעריפים בטובים ביותר ותשלום דמי העברה מקומיים בלבד.

בעידן של אי וודאות עלינו, כבעלי עסק,  לנסות ולמצמצם סיכונים ולהשאיר בידנו כמה שיותר שליטה בתזרים המזומנים תוך צמצום עלויות והפסדים מיותרים. לא משנה אם מדובר בפרויקט חד פעמי או פעילות גלובלית מתמשכת ולא משנה אם מדובר בעסקה קטנה או גדולה, בשורה התחתונה אין דבר יותר מתסכל מלסיים עסקה  שבסוף תתברר כלא רווחית כתוצאה מהחלשות או היחזקות מטבע זר. את זה צריך ואפשר למנוע !

דברו איתנו

אולי יעניין אותך

אולי יעניין אותך

תפריט נגישות

רוצה לדבר איתנו ולהבין איך אוקורה חוסכת לך כסף?

קבע שיחה קצרה כדי שנוכל לדבר